Novinky

 • 16 máj 2016
  Tlačové správy

  Konferencia: Najnovšie trendy z oblasti kreatívneho priemyslu, robotického sveta a programovania pre vzdelávanie

  ASIT,o.z. a Interaktívna škola zorganizovali prvý ročník konferencie na tému Najnovšie trendy z oblasti kreatívneho priemyslu, robotického sveta a programovania pre vzdelávanie.

  [Viac]

 • 11 máj 2016
  Tlačové správy

  Asociácia spoločností IT priemyslu podporila IT talenty

  Koncom apríla 2016 sa občianske združenie ASIT zúčastnilo 24. ročníka podujatia Mladý tvorca na Job Expo 2016 v Nitre. ASIT o.z. sa spolu s partnermi predstavilo stovkám návštevníkov, ktorí prejavili záujem o oblasť informačných technológií. Sloganom tohtoročného podujatia, ktorý sprevádzal všetky aktivity bolo  „Globálne IT na dlani“.

  [Viac]

 • 02 máj 2016
  Tlačové správy

  Hrozí Slovensku Blackout?

  Súčasťou veľtrhu práce Job Expo 2016 a celoštátnej predajno-prezentačnej výstavy stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania Mladý tvorca 2016 bola aj tlačová konferencia, na ktorej sa kompetentní zástupcovia vyjadrili k nedostatočnej symbióze medzi požiadavkami ľudí z praxe a vedomosťami absolventov škôl. 

  [Viac]

 • 25 apr 2016
  Tlačové správy

  Memorandum, ktoré pomôže IT na Slovensku

  V stredu 20. apríla 2016 podpísala Memorandum o vzájomnej spolupráci s Asociáciou spoločností IT priemyslu (ASIT o.z. ) spoločnosť Ness KDC, ktorá je najväčším zamestnávateľom v oblasti softvérového inžinierstva v Košiciach. 

  [Viac]

 • 12 okt 2015
  Tlačové správy

  Technologické pomôcky môžu zlepšiť jemnú motoriku detí

  Je realitou, že deti pred vstupom do školy nemajú poriadne pripravené prsty na to, aby zvládli prvé ťahy ceruzkou a písanie. Niekedy sú ich rúčky až príliš tvrdé a potrebujú veľa cvičiť. Vo svete existuje množstvo edukačných programov, ako pomôcť rozhýbať zápästia už troj-štvorročným deťom, u nás sa pedagógovia akosi boja experimentovať s novými technológiami.

  [Viac]


Back to Top